پاورپوینت درس بیستم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم مدل کسب و کار (قسمت دوم) طراحی ارزش پیشنهادی

پاورپوینت درس بیستم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم مدل کسب و کار (قسمت دوم) طراحی ارزش پیشنهادی

 پاورپوینت درس بیستم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم مدل کسب و کار (قسمت دوم) طراحی ارزش پیشنهادی

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 14 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

 بخش 20 مدل کسب و کار

قسمت دوم : طراحی ارزش پیشنهادی طراحی ارزش پیشنهادی: ارزش پیشنهادی دلیل ترجیح یک کسب و کار نسبت به سایر کسب و کارها توسط مشتریان است. هر ارزش پیشنهادی متشکل از بسته ای منتخب از محصولات یا خدمات است که نیازهای بخش خاصی از مشتریان را برآورده می نماید. 
بنابراین ارزش پیشنهادی، مجموعه یا بسته ای از منافع است که کسب و کار به مشتریان پیشنهاد می دهد. در شکل 2 -20 راه های توسعه ارزش های پیشنهادی نشان داده شده است. در جدول 1 -20 نیز برای هر کدام از آنها توضیح مختصری آورده شده است. راه های توسعه ارزش های پیشنهادی توضیح راه های توسعه ارزش های پیشنهادی فعالیت شناسایی مسئله با یک تمرین عملی
1- به عنوان مشتری، پنج ویژگی که از یک محصول انتظار دارید را روی کاغذهای یادداشت بنویسید.
2- از بین پنج ویژگی بهترین را انتخاب نمایید و در کلاس مطرح کنید.
3- برترین ویژگی های انتخاب شده را روی تابلو بنویسید و در مورد آنها درکلاس بحث و گفت و گو کنید. فعالیت ایجاد رضایت برای مشتری : به صورت تیمی تمرین زیر را انجام دهید.
زمانی که مشتری از یک کسب و کار (شرکت، کارخانه و غیر آنها) خرید می کند، تصویری از آن کسب و کار در ذهنش تداعی می شود. 
چنانچه خرید مشتری با رضایت همراه شود، علاوه بر تداوم خرید وی از محصولات آن کسب و کار، می تواند به تبلیغات فردبه فرد آن محصولات نیز منجر شود.
لذا در قالب یک کسب و کار مورد علاقۀ خود، ده تجربۀ بی نظیر و رضایت بخش را برای مشتری ایجاد کنید تا تصویر مثبتی از آن کسب و کار را در ذهن مشتری ایجاد نمایید. جدول 2 -20 را تکمیل کنید. ارزش پیشنهادی کسب و کار ................................... فعالیت تکمیل قسمت طراحی ارزش پیشنهادی بوم مدل کسب و کار: با توجه به نتایج به دست آمده از فعالیت های این بخش و بحث و گفت و گو در تیم خود، قسمت طراحی ارزش پیشنهادی مدل بوم کسب و کار را در پوستر وارد کنید.
مثال: صدرا، محمدرضا و حمید که کسب و کارشان در زمینۀ بازی های رایانه ای است، در قسمت طراحی ارزش پیشنهادی بوم مدل کسب و کارشان، تازگی، عملکرد و طراحی را وارد کرده اند. ارزیابی طراحی ارزش پیشنهادی: بوم مدل کسب و کار، باید از چهار منظر مورد ارزیابی قرار گیرد. به عبارتی دیگر، باید نقاط قوّت، نقاط ضعف، فرصت ها و تهدیدهای مدل کسب وکار را مورد بررسی قرار دهید. با پاسخ به سؤالات جدول 4 -20، قسمت طراحی ارزش پیشنهادی مدل کسب و کار تیم تان را ارزیابی کنید. امام علی علیه السّلام در نهج البلاغه سفارش می کنند:
((کار با دانش و مهارت مانند گام برداشتن در طریق روشن است.))
همچنین می فرمایند:
((دقت و درستکاری در کار باید مورد توجه قرار گیرد.))
و در جایی دیگر می فرمایند:
((ارزش هر فردی به اندازه حسن و درستکاری اوست.))